Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Telesná teplota

    Dobrý deň, svojej 7 mesačnej dcére z času na čas zmeriam teplotu digitálnym teplomerom v konečníku. Jej hodnoty sú najčastejšie v rozmedzí 37,5 - 37,8 stupňa celzia. Keď odrážam pol stupňa, vychádzajú teploty 37,0 - 37,3. Je to v poriadku? Nejde o zvýšenú teplotu? Takéto hodnoty má od malička.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Odratáva sa 0,5 až 0,7, je potrebé teplotu hodnotiť v kontexte toho, ako sa dieťatko správa ako sa vyvíja, či nejaví známky ochorenia. Pravdepodobne aj z opatrnosti by som pri takomto údaji nechala dieťaťu vyšetriť moč.