Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pitný režim bábätka cez leto

    , Autor: ivet77

    Pani doktorka,
    aj napriek tomu, že ste už na podobný dotaz odpovedali (našla som ho vo vašej poradni),
    chcem sa opýtať nasledovné:
    Mám pomaly 3-mesačného synčeka, ktorý je plne dojčený, dokonca aj v noci papá každé 2-3 hodiny, niekedy aj 1,5 hodiny. Prichádza leto a s ním vysoké teploty. Máme byt na najvyššom poschodí pod strechou a cez leto (v podstate už aj teraz v apríli), v ňom máme poriadne horúco. Teploty sa aj v noci cez leto pohybujú vždy okolo 27 stupňov. Problém mávame my dospelí a neviem si prestaviť ako to bude znášať náš malý. Netreba mu v takomto prípade dávať aj dojčenskú vodu? Ak áno, ako často, po akom množstve a akým spôsobom (nechcem používať fľašku, aby som potom nemala problém s dojčením).
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak budú horúčavy, doporučujem vetrať a rozvešať v okolí dieťatka vlhké plachty. Ak cítite, že ste smädná vy a máte sucho v ústach, môže byť smädné aj bábätko, ponúknite mu prevarenú, ochladenú vodu v dávke asi 20 - 25 ml medzi kojením počas horúcich dní, je to asi 5 čajových lyžičiek, viac nepotrebuje.