Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hemihypertrofia

    Mila pani lekarka,chcela by som vediet ake mate skusenosti s diagnozou hemihypertrofia.S dcerkou chodime po vysetreniach od styroch mesiacov.Tez ma 11mesiacov a urcili nam tuto diagnozu.Sami sme zistili,ze ma jednu nozicku hrubsiu priblizne 2cm a aj dlhsiu tiez skoro 2cm.Rada by som vedela o diagnoze nieco viac a co nas este moze cakat.Dakujem Vam za pochopenie.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto ochorenie patrí medzi vrodené malformácie s asymetriou tela. Osobné skúsenosti s tkýmto pacientom nemám. V priebehu vývoja musí byť dieťatko sledované rôznymi odborníkmi, aby sa včas odhalili prípadné iné malformácie alebo poruchy. Všetky príčiny takýchto porúch medicína zatiaľ nepozná, prejavy sa líšia od pacienta k pacientovi.