Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Stále plný noštek

    Dcérka má 10 mesiacov. Už 3 mesiace má plný noštek. Dýcha ústami, niekedy keď spinká tak aj troška chrápe. Tento rok už vybrala 3 antibiotiká - Vercef, Suprax a Sumamed forte. Mala aj haemophilus influenzae, posledné atb zabrali a po kontrolnom výteri mala výsledky v poriadku. Boli sme aj u ORL, tam jej nezistili nič. S odsávačkou jej stekajúce soplíky idú odsať, no keď prestanú vytekať z nošteka, nejdú odsať. Počujeme, že má plný noštek. Vyskúšali sme aj množstvo nosných kvapiek, zvlčovač a pračku vzduchu. Jej pediatrička vraví, že na alergiu je ešte malá. My rodičia sme obaja alergici. Prosím vás o radu ako pomôcť dcerke lepšie dýchať.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ešte raz by som dieťa nechala vyšetriť na ORL. Treba zhodnotiť, či jej ten plný noštek robí ažkosti, že nemôže nosom dýchať, alebo je tam len malé množsstvo sekrétu, soplíka, v horných dýchacích cestách. Ak ste obaja alergici, asi by som už dieťa odoslala na konzílium ku alergolóogovi.