Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odtrhavanie koze u dietata

    Syn má 2,5 roka a pred nedávnom si začal "obtrhávať" kožu okolo nechtíkov. Neobhrýza si ju, ani nechtíky, len obtrháva, obštipkuje. Začalo to na palci a teraz to robí už na všetkých. A robí to stále, len vtedy nie, keď sa hrá a drží niečo v ručičke. A obtrháva si aj pery. Od narodenia a ešte veľmi dlho mal na hornej pere akoby pľuzgierik, doktorka mi povedala, že je to normálne a je to z kojenia. Mával to aj teraz v zime a mal aj dosť vysušené pery. Myslím, že mu tie šupinky vadili a začal si ich obtrhávať. A robí to aj naďalej, aj keď nemá suché pery, až má niekedy úplne krvavé pery. Prečo to robí? Môže to byť nedostatok nejakého vitamínu alebo niečo iného? Nezažil žiadny stres ani zmenu v živote, takže myslím, že psychického pôvodu to neni. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Možno by som mudodala vitamíny,hlavne komplex b, A a E vitamin.
    Takéto správanie býva prejavom neurózy a v tomto veku by som dieťa odoslala na neurologické vyšetrenie.