Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kiahne a očkovanie

    , Autor: nika2508

    Dobrý deň, syn má absolvovať o štyri dni očkovanie v 6. roku života. Manželovi bol zistený pásový opar, ktorý ešte nemá vyliečený. Môže sa syn infikovať od manžela kiahňami? Je vhodnejšie odložiť očkovanie? Aký postup s očkovaním by ste nám odporučili? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    ˇKiahne od manžela ak má pásový opar nedostane.
    V rodine je však závažné ochorenie, ktorým opar je, tak by som počkala 14 dní kým manželovi pľuzgieriky vyschnú.
    Ak ste však predsa len očkovali, určite sa nič nestalo, očkovanie bude riadne účinné. Ja som len niekedy naozaj veľmi opatrná.