Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Soplik

    , Autor: tanicka15

    Dobrý deň, mám ešte jednu otázku. Dnes nás caká prvé očkovanie čiže v 3.mesiaci. Malý mal soplik. Nič vo veľkom množstve za deň som odsala 3 krát dokonca len ručnou odsávačkou. Dnes ráno som pocula že este aj dnes tam nejaky ten soplik je. Sopliky boli bud vodnate čiré Alebo biele. Čo si myslíte, môžeme ho dať zaočkovať alebo radšej odložiť očkovanie ? Ďakujem pekne Tatiana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Každý lekár dieťa pred očkovaním vyšetrí. Podľa nálezu a samozrejme aj podľa príznakov,ktoré povie mamička sa rozhodne či v danej chvíli je možné alebo nie je očkovať.
    Pravdou je, že kontraindikáciou očkovania, teda nemožnosťou očkovať je len vysoká horúčka a závažné akútne ochorenie, čo soplíky určite nie sú.