Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nadcha a ockovanie

    , Autor: sisa26

    Dobrý deň, syn (11 mesiacov) je momentálne 4 dni chorľavy, ma soplíky , zvýšenú teplotu 37,3-37,8. O týžden ma byt ockovany, chcem sa opýtať , ako dlho ma byt po chorobe, aby mohol byt zaockovany. Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V zásade je potrebné vedieť ako dlho bude ochorenie trvať. Tiež aké sú jeho prejavy. Ak bude závažnejšie, s vysokou, dlhšie trvajúcou teplotu, tak tak dlho ako je dieťa choré, tak dlho trvá rekonvalescencia. Až po jej skončení je vhodné očkovať. Teda ak je chorý týždeň, tak po týždni od skončenia choroby, môžeme očkovať. V niektorých závažných dôvodoch, očkujem aj pri bežnom soplíkui a kašli.