Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odstuo medzi ockovanim

    Dobry de...zijem v Irsku,mam 2mesacnu dcerku a iba teraz sme boli zaockovany na BCG,co by mala dostat pri narodeni...a hned tyzden na to ju doktor zaockoval vakcinou 6+1(cierny kasel,hep.B,pneumokok,atd...)Rada by som vedela,ci to nie je nebzpecne,ze dostala 2 vakciny po sebe iba s tyzdnovym odstupom,a ako postupovat,ak by nastali nejake neprimerane reakcie?dakujem Katarina

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    U nás sa to tak nerobí, po očkovaní proti tbc má byt ďalšie očkovanie v odstupe 12 týždňov. AKo fungujú v Írsku neviem, ale tento interval je platný pre celý svet, pretože vychádza z podstaty očkovania.