Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odklad očkovania

    Dobry den, mam 5,5 mesačneho synčeka, prve povinne očkovanie sme mali v termine, pred mesiacom sme mali dostat preočkovanie. Maly mal najprv zapalene usko a na kontrole v ambulanciu sme chytili noro vir., skoncili sme v nemocnici, teraz sme uz tri tyzdne doma na diete a maly zacal odmietat materske mliecko,ma po nom bolesti a krce, nie je mozne ho nakojit, tak dostava bezlaktozove. Čakame na vysledky je tam podozrenie na intoleranciu laktozy. Po hnačkach mal premnozene aj e coli, tak podla vysledkov dostane asi aj ATB. Rada by som vedela ako sa to riesi dalej s povinnym očkovanim, moze byt taky dlhy interval od prveho očkovania, alebo sa bude musiet začat s očkovanim nanovo? Aka je max doba na odklad očkovania? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovať nanovo sa nebude musiť, interval sa nedodržiava striktne, ale má sa zaočkovať najskôr ako to len bude možné. Ak by bol interval veľmi dlhý, je potrebné sa poradiť s odborníkom na očkovanie a určiť individuálny plán očkovania.