Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hnisave zalepene očko u 4 týždňového bábätka

    , Autor: Lienka_09

    Dobrý deň prajem, prosím poraďte niečo účinné na hnisavé očko u 4 týždňového novorodenca. Očko stale utieram a každé 4 hodiny kvapkam ocuflash kvapky. Po spánku ho má zalepene od karpiniek a od hnisu. Ale i počas dňa mimo spánku sa mu to vytvorí. Vopred ďakujem za každú radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je potrebné liečiť zahnisané očko antibiotickými kvapkami. V žiadnom prípade nie mastičkou s antibiotikami. To sa však musíte poradiť s vašim lekárom a kvapky musí napísať do lekárne.