Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,708 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Pomočovanie cez deň

  , Autor: MamaMonika

  Dobrý deň,
  Dcérka 2,5 ročná, odplienkovaná počas dňa od 2 rokov, sa už asi mesiac opäť začala cez deň pomočovať (niekedy raz, niekedy viac krát). V noci ešte má plienku. Začali sme sa jej opäť pýtať, či nepotrebuje ísť cikať, no niekedy aj po minúte ako povie "nie", tak sa pociká. Stáva sa to pri bežných činnostiach (napr. pri hre), nie pri plači. Prosím Vás o radu, ako s ňou o tom komunikovať, resp. či to môže byť aj zdravotný problém. Ďakujem!

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Môže to mať rôzne dôvody: niekedy je dieťatko zamyslené, pohrúžené do hry a neuvedomí si pocit nútenia na močenie. Ale to asi tento prípad nebude.
  Môže to mať určitý psychický problém, napríklad stres / začala chodiť do škôlky, presťahovali ste sa / alebo to môže byť narodenie súrodenca, pozoruje, že ten má plienku, viac sa o neho staráte, tak to takýmto spôsobom vyžaduje aj ona.
  Môže to však byť aj problém zdravotný, napríklad zápal dolných močových ciest alebo iné príčiny, ktoré treba riešiť s lekárom. Nie je to akútne, netreba hneď utekať na pohotovosť , teraz riešime niektoré veci telefonicky, tak skúste touto cestou. Je dobré vyšetriť moč.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: