Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ovčie kiahne a kasel

    , Autor: mima1619

    Dobrý deň pani doktorka,

    rada by som sa opýtala. Dcéra (4 roky) zacala vo štvrtok ráno pokasliavat. A v sobotu sa vysypala a zistili sme, že ma ovčie kiahne. Popritom stále dost kasle. Je to prosim Vás sprievodný jav ovčích kiahni? Treba na ten kasel podávať nejaký sirup? Niekedy mi ten kasel príde ako suchý, ale častejšie skor taký hlienovitý.

    Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kašeľ nie je sprievodný jav kiahní ale ak má veľmi červené hrdileko, prípaden aj kiahňu v pusinke, čo často býva, môže ju to dráždiť na kašeľ. Na suchý kašeľ podávajte stoptussin 3x 2,5 ml na vyslovene vlhký Prospan 3 x 2,5 ml