Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vecerne chrcanie pocas spanku

    , Autor:

    Dobry vecer moja dcerka ma 13 mesiacov od vcera vecera som zbadala ze ked spinka tak jej zacne chrcat na prieduskach ked zmeni polohu prestane nema soplik ani teploty cez den chrcanie nema co to moze byt ??? Mam ist radsej doktorke ?? Cez den je v poriadku pekne sa hra vsetko nie je uplakana idu jej zubky ma zatial len dva tak neviem ze ci cakat alebo radsej ist dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nemá tepotu a pôsobí zdravo, kvôli chrčaniu nie je potrebná návšteva lekára. Je to zväča fyzikálny jav, kedy sa hlien nahromadený v nošteku vyschne a pri trvalom prdení vzduchu sa suchý hlien rozkmitá a vzniká zvuk, ktorý sa ešte v úzkej trubici dýchacích ciest zosilňuje, tak to naozaj pôsobí hrozivo. Určite to však nie je z priedušiek.
    Stačí zvlhčiť sliznicu noteka/ libenar, sterimar baby/ a zvlhčiť prostredie dieťaťa / stačí vlhká plachta v blizkosti postieľky/.