Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vírusová angína horúčka

    , Autor: bee

    Ďakujem za odpoveď. No atb boli po 3 dňoch vysadené. Iné ani neboli nasadené. Iné vyšetrenie nebolo, nakoľko malý sa zdal byť úplne fit bez akéhokoľvek klin obrazu... Inf mononukleozu vylúčili, pretože nemal vôbec zväčšené lymfatické uzliny. Dnes sme chorí znova. Prv dutiny, teraz opäť horúčka okolo 39.5...začína kašeľ, crp nízke, výter negatívny... Hoci má žltú sekréciu z nosa, veľmi upchate dutiny a dokonca už má dnes chytené aj oči... Ja už neviem... Chcem sa prosím ešte opýtať, ten nurofen 7mg/kg môže byť každých 6 abo len každých 8 hodín?? Na krabicke je ze 3-4x denne... Mame takú skúsenosť, že nám nezaberá paralen takmer vôbec...nurofen lepšie.. Takže keď ma po 3 hodinách znovu okolo 39,treba to zrazat? Nie je lepšie počkať na nurofen po 6 hodinách? Alebo fyzikálne? Zábaly, kúpeľ? Keď sa ešte vrátim k tej alergii na atb... Predsa som si spomenula, že pár vyrážok mal aj predtým z amoksiklavu...ale naozaj málo... Ďakujem opäť za rady, pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nurofen v uvedenj dávake môžete podať už po šiestich hodinách. Ak je teplota nad 39 st. C, treba spraviť aj zábaly alebo potieranei telíčka vlažným, chladným uterákom, žinkou, plienkou. Určite treba dieťatko sledovať a pri pretrvávaní teploty znova navštíviť lekára.