Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odmieta zrazu kúsky jedál

    , Autor: Natalia2p

    Dobrý deň prosím vás o názor, naša 9 mesačná dcéra nemala problém s formou jedál popučené vidličkou, zrazu to odmieta a chce len mixovanú do hladká formu. Ešte treba banán, kúsky rozvarenej ryže jej nevadia ostatné odmieta. Môže to byť zubmi? Priznám sa, že jej aj zabehlo, odvtedy to pozorujem.... Okolie mi vraví , že už by mala vedieť hrýzť kúsky jedla, zuby má 2,3. Jej práve teraz ide, aj pri prvých 2 zuboch preferovala skôr do hladka mixovanú formu jedla...
    Ďalší problém je, že vôbec nemá rada pečivo ak jej aj dám hyzt rohlík nechutí jej ani chlebík. Inak zje všetko (ovocie, zelenina, mäso, biely jogurt,, vajíčko, kaše....)a aj to stále počuvsm, že by si mala vedieť už sama hrýzť rohlík. Dva x jedla kúsky chlebíka, opäť jej raz zabehol a bolo dojedene.. Myslíte, že ak nebude pečivo bude strádať? Lepok zavedený má formou kaše, obcas cestovina k obedu (s mäsom a zeleninou)
    Ďakujem za názor

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite do roka nepotrebuje rohlík ani chlieb. jednak obsahujú pomerne dosť soli a jednak ktovie koľko ľudí ich malo v ruke.
    Určite preto odmieta popučenú stravu a kúsky, že má nepríjemnú skúsenosť, keď jej zabehlo. Pokojne znova dávať zmixovanú stravu a postupne sa vrátite k popučenej alebo aj malým kúskom. Ide o to, aby dobre papala a nemal z jedenia stres