Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Krv v moči

    , Autor: Ivula8

    Dobrý deň. Prosím vás chcela by som sa informovať. Dievčatko ma 1rok a 10 mesiacov. Je to zdravé dievčatko ale uz 2 krát sme boli u svojej dr kvôli moču. 2krat jej zistili krv v moči. Poslali nás na nefrológiu . Tam bol moč v poriadku.aj sono. U našej dr zas krv v moči. Prosím vás viete mi poradiť z čoho to môže mať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže mať začervenaný, prekrvený genitál.
    Neviem, či odoberáte krv priamo do skúmavky alebo najprv do nočníka a potom prelejete. To je nesprávny odber. Treba dieťatko možno znova vyšetriť, zmerať teplotu a vyšetriť aj moč. Nie však len v ambulancii ale aj odoslaním do laboratória.