Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,610 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Hrcky

  , Autor: Lucka

  Dobrý deň, dnes som nahmatala mojej 14 mesačnej dcére na ľavom prsníku akoby pod bradavku takú hrcu zdureninu, má to aj na pravej strane ale tam je to menšie co to môže znamenať?
  Ešte stále kojím v noci, čítala som ze aj z kojenia? Mam sa obávať? Veľmi sa bojim
  Prosím odpovedzte, obsirnejsie
  Ďakujem Lucia

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Obšírnejšie nemôžem odpovedať, len tak, že to môže byť reakcia na hormóny v materskom mliekom, obzvlášť ak užívate aj antikoncepciu. Určite to nie je potrebné riešiť okamžite ale dohodnite si stretnutie u pani doktorky detskej, nech sa na to pozrie. Žiadne obavy nie sú na mieste. U detí tie vážne veci s prsníkmi, čoho sa iste obávate nebývajú.

Podobné otázky

 • maličký penis?

  , Autor: nasta197

  Dobrý den trápi ma jedna vec každý sa cuduje ked vidí ako prebalujem mohjo 4mes. chlapčeka že aký má maličký penis a či vobec tam dačo má... je maličký to ano má sotva 1cm je to normálne? nebrala by som to nejak inak ved lekarka nic k tomu nepovedala ani na porodnici nic nepovedali len tie otázky ludí ked vidia ma zarážaju ja si myslím že určite narastie a co vy? nebude mat problem ked bude velký zo sexuálnym životom? starší syn bude mať 3r. a on mal od babatka taký normálny až večší penis tak aj muž to porovnava... a este k starsiemu ma pod predkožkou pri žaludi také 2 biele hrčky čo to može byťť predkožku sommu nikdy nepretahovala a ked sa kupe alebo je holý tak si sám skuša robiť s ním tak uplne nepretiahne možete mi povedať čo stým? dakujem pekne :)

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  U staršieho synčeka sú to také tvarohovité hmoty uzavreté pod predkožkou, ktoré sú produktom pravdepodobne žliazok, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú. Predkožku treba pri kúpaní uvolňovať, neskôr sa môže uvolniť aj obsah uvedených útvarov.
  Pokial je dieťatko zdravé, nie je dôvod riešiť veľkosť penisu. Ten je u každého muža iný a rastie pod vplyvom mužských hormónov v období puberty.

 • Hrčky za uškami

  , Autor: odbornik2

  Dobry den pani doktorka! Chcela by som sa vas spytat ci je v poriadku ked ma 8 mesacne dieta hrcky za uskami. Nas pediater tvrdi ze su to uzlinky a ze je to u malych deti normalne. Netreba to nejako kontrolovat?Obcas sa mi zdaju vacsie nez byvaju. Dakujem za odpoved. Klaudia

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Je to zvačša rekacia na infekciu v okolí / stačí chrastička alebo lupinky vo vláskoch/. Uzlinky pediater v poradni sleduje, pri problémoch by určite rozhodol o podrobnejšom vyšetrení. Hlavne ak by sa zvačšovali.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: