Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolenie bruska

    , Autor: buba133

    Dobry den, pani doktorka,
    chcela by som poradit v nasledovnej veci. Dcerka bude ma 3 mesiace, je kojena MM a dokrmovana Bebou HA. Pretym sme pouzivali aj Bebu AR+HA, lebo ma tichy reflux a zle nam spi, rusi ju to a bola kazdu chvilu hore a museli sme uspavat. Asi pred mesiacom zacala mat problemy s bruskom. Predtym od narodenia az do tychto problemov mala stolicu v kazdej plienke, neprdkala casto a ked prdela tak neplakala alebo sa nesnazila. Teraz ma stolicu tak 1x za den, cely den tlaci, je cervena, pri prdikoch tiez place a v plienke nic. Krci nozickami, cvicim s nimi, masirujem brusko Pupikom, nahrievam brusko. Neviem ako by som jej este mohla pomoct. Predtym sme uz prespali aj 6 hodin v kuse, teraz je kazde dve hodiny hore co sa zobudi na tie krce, potom prdi, ale nezaspi, musim ju uspavat. Stolicu nema tvrdu, ma ju taku normalnu, zafarbenu do zelena. Myslite, ze moze ist o koliky, nerozumiem preco sa to objavilo az teraz. UM zarabam prevarenou vodou z vodovodu, nemoze byt v tom problem, nezistilo by sa viac zaslanim stolice na rozbor, ja mam tiez problemy s naduvanim a vetrami, pricom nejem ziadne potraviny z ktorych zduva. Ale tento problem som mala od zaciatku, takze ak by suvisel so mnou, tak ma asi bolesti bruska od porodu. Dakujem krasne za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem prečo musí byť dokrmovaná, keď sa správne kojí, tak zväčša sa tvorí toľko mlieka, koľko dieťatko potrebuje. Ale to asi nezmením. Solicu môže mať len jedenkrát denne, dokonca niekdy aj raz za niekoľko dní, všetko z mliečka využije na rast a čo sa vyplaví z organizmu odíde močou.
    Koliky často prichádzajú až po prvých týždňoch života. Odporučila by som podávať probiotika, najlepšie swis lactobacily alebo bifoval pre bábätká. Je potrebné podávať dlhodobo. To, že sa pučí, ochká tlačí nemusí byť žiadne chorobný príznak, hlavne ak prdká, nezvracia prúdom, priberá.