Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Chodenie po spickach

    , Autor: andrearuj

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, máme 15 mesačnú dcérku, ktorá začína chodiť ale stále chodí veľmi na špičkách, aj keď nosí topánočky alebo papučky. Dá sa nejako tomu pomôcť, aby došlapovala na celú nožičku? Dakujem za radu. Andrea

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Chôdza sa postupne vyvíja. Dievčatko pravdepodobne prišlo na to, že sa dá po špičkách chodiť, páči sa jej to, tak to skúša. Je to najčastejšia príčina tohoto javu, ktorý u detí v tomto veku pozorujem často. Na druhej strane je potrebné vývoj chôdze sledovať, ak by ste pozorovali aj iné odchylky, zvýšenú únavu naozaj len chôdzu po špičkách, určite konzultujte lekára.