Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vyrázky

    , Autor: kata31

    Dobry vecer pani doktorka.Nasa malá má 9 mes,zubky este nemá.V pondelok zacala mat teplotu,hned sme isli k lekarke,no ona nám povedala ze jej nic nie je,asi tie zubky.A ze to moze trvat 2-3 dni.Dala som jej Paralen cipok a na druhy den,aby som jej tlmila bolest Brufen sirup..V stredu dostala este raz Brufen sirup a teraz má vyrázky.To od sirupu???Strasne sa o nej bojim.Ráno urcite pojdeme k lekarke.Teploty uz nemá ale je nekludná velmi.Dakujem.Katka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak klesli teploty a vyrážky sú také, že začali za uškom, postupujú na tváričku, telíčko / neskôr budú aj na dolných končatinách / nesvrbia, sú to také ružovočervené fličiky, nevystupujú nad úroveň kože, jedná sa o šiestu chorobu. Nebojte sa, nie je to nič vážne. Samozrejme môže to byť aj alergický prejav, ten však vyzerá trocha inak, ale ak nepodáte znova lieky od teploty, tiež sa neobávajte! Zajtra sa určite poraďte s lekárom.