• Skákanie v tehotenstve

    Dobrý deň, ospravedlňujem sa vopred za možno hlúpu otázku, ale zaujíma ma, či ak človek má fyzickú aktivitu vrátane nejakého miernena skákania (ako zumba, kde sa aj občas len mierne doslova skacká na mieste) tak môže to mať negatívny vplyv na bábätko v druhom trimestri alebo na tehotenstvo? Neuvedomila som si, že sa to nesmie a teraz som úplne vystresovaná...
    Ďakujem

    Dobrý deň, ak nemáte rizikové tehotenstvo a všetky výsledky vyšetrení, ako aj nálezy sú v poriadku, nebude to mať na tehotenstvo negatívny vplyv. Nemusíte byť vystresovaná. Sú ženy, ktoré pravidelne navštevujú fitness centrum až prakticky do termínu, kedy samozrejme cvičia s nižšími váhami, dodržiavajú isté obmedzenia, nepresilujú sa a všetko je v poriadku.