• Špinenie v začiatku tehotenstva

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je okej keď dnes ráno som objavila na toaletnom papieri krv a tak som trocha špinila hnedasty výtok …. Ráno sa to objavilo a poobede bolo všetko fuč …. Zajtra začínam 4 týždeň, spinenie bolo sprevádzané bolesťami podbruskom, pichanim v boku …

    Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva, najčastejšie hnedým, ružovým, či krvavým výtokom, najmä po utretí po toalete, je veľmi časté. Najčastejšie sa jedná o tzv. implantačné špinenie, kedy dochádza k tvorbe cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Rovnako tak môžu byť pridružené mierne bolesti v podbrušku. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Užívať môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne na podporu pevnosti ciev.