• Dettol antibakteriálne mydlo

    Dobrý deň, chcem sa opýtať cca 8 týždňov som doma používala antibakteriálne mydlo Dettol. Nikdy som sa o zloženie mydiel nezaujímala, keďže sa jedna o bežnú kozmetiku a vraj určenú pre celu rodinu, až teraz som však bola náhodou upozornená, že toto mydlo obsahuje aj kyselinu salicylovu. Mam sa obávať nejakých vedľajších vplyvov na plod pri jeho pravidelnom používaní za posledné týždne? Mydlo som nahradila už tuhým mydlom bez tejto látky. Momentalne som v 27 tt.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, nemyslím si, že Dettol má nejaký negatívny vplyv na tehotenstvo. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Samozrejme, ak budete kľudnejšia, môžete používať aj iný typ mydla.