• Sanytol

    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať posledné týždeň(cca 5 týždňov) som používala dezinfekčný prostriedok SANYTOL bez chlóru, ale dnes som náhodou zistila, že zase obsahuje iné nevhodne látky pre tehotné. Je možné, že týmto prístupom som mohla nejako negatívne ovplyvniť vývoj dieťaťa. Som na konci 26 tt.
    Samozrejme po tomto zistení letel SANYTOL do kosa, a bol objednaný ekologicky prostriedok. Nikdy som sa nezamyslala nad týmito vecami, az teraz ked sa nám splnil po 8 rokoch sen a cakam bábätko. V podstate o strave ma informoval gynekológ čo je vhodne jesť v tehotenstve, ale o kozmetike a čistiacich prostriedkoch sme sa nikdy nebavili. Je jasne, že mi to mohlo napadnúť aj samej, ale dlhu dobu som musela počas tehotenstva ležať a o domácnosť sa staral manžel.

    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, bežné používanie bežne dostupných dezinfekčných prostriedkov tehotenstvu neškodí, ak ich samozrejme nebudete príamo inhalovať. Nemusíte sa obávať. Nemuseli ste dezinfekčný prostriedok hneď vyhadzovať. Stačí opatrnosť a obozretnosť a malo by to byť v poriadku.