• Stoptussin

    Dobrý deň,
    zistila som, že som tehotná teraz v 4 týždni. Otehotnela som počas choroby a mala som hrozný dráždivý kašeľ, v nevedomosti som si na utíšenie dávala občas večer stoptussin kvapky, naposledy včera večer . Chcem sa spýtať, či som tým nejako mohla plodu uškodiť? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Stoptussin sa nemá užívať v prvých 3 mesiacoch tehotenstva. Teraz už s tým nič neurobíte. Ďalej ho však neužívajte, vyskúšať môžete užívať Stodal alebo Stopkašeľ, ak ešte kašeľ pretrváva. Nemusí sa zákonite stať nič, je to na princípe všetko alebo nič. Ak ná byť tehotenstvo prospešné, bude. Predpokladám však, že ešte nemáte potvrdené tehotenstvo obvodným gynekológom. Je vhodné ho pri návšteve o tom informovať. Ak sa potvrdí vitálne tehotenstvo v maternici, odporúčam sa následne objednať na PTS (prvotrimestrálny screening) v 11. až 14. týždni tehotenstva.