• Maľovanie v tehotenstve

    Dobrý deň.
    Rada by som sa opýtala či škodí plodu maľovanie obrazu akrylovymi farbami či striekanie dekoračných predmetov sprejom ak to nerobím pravidelne. Pred pár dňami som maľovala 2 obrazy, jeden s akrylom druhý s vodou riediteľnou farbou bez zapachu a 4 dekoračne predmety sprejom vonku a s ochrannými pomôckami/rukavice,rúško/. Mohlo to poškodiť plod, nakoľko som tieto aktivity robila vo veľmi kratkych časovych intervaloch a nie ten istý deň. Práve teraz som sa dozvedela že som tehotná.
    Dakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň, aj keď to nie je otázka pre gynekológa, myslím si, že akrylové farby používať môžete. Čo sa týka sprejov, s nimi by som narábal opatrne. Určite je potrebné používať ochranné pomôcky. Ak ste doteraz používali ochranné pomôcky, tehotenstvu ste neublížili. Je však vhodné pozrieť si odporúčania k jednotlivým farbám a sprejom, kde by mali byť napísané potrebné informácie.