• Extrémne vypadavanie vlasov.

    Dobrý deň, pán doktor,
    chcela by som sa spýtať či môžem počas dojčenia užívať metioninove tablety na zastavenie vypadávania vlasov (GreenFood Nutrition Methionin + Cysteine 90cps.) Skúsila som už všetko možné, vlasy padajú stále viac a viac. Prišla som cca o 40% vlasov za mesiac. Denne mi vypadne okolo 300 vlasov a už neviem čo ďalej.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, Methionín je amimokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje aj v potrave. Počas kojenia je však odporúčané ďalšie dopĺňanie v nižšej dávke. Čisté methionínove kapsule s týmto zložením počas kojenia veľmi neodporúčam. Môžete užívať prípravok na podporu rastu vlasov, napríklad Donna Hair s obsahom methionínu v povolenom množstve počas kojenia, prípadne užívať v lekárni vyrábané methionínové kapsule na predpis. Skúsiť tiež môžete používať preparáty na lokálnu aplikáciu.