• Vysadenie dopegyt

    Dobrý deň chcem sa spýtať som hospitalizovana mala som vysoký tlak s tým že mi naordinovali ráno a večer dopegyt zrazu mám ale tlak veľmi nízky tak ho vysadili. Je to bezpečné takto nasadiť a zrazu vysadiť liek? Nehrozí nič bábätku? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Dopegyt sa musí vysadzovať postupne, po jednej tabletke na deň, aby nedošlo k opačnému efektu a opätovnému zvýšeniu tlaku. Závisí od toho, aká úvodná dávka Dopegytu Vám bola nasadená. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať ošetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.