Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Špinenie

  , Autor: DOM.ka

  Dobrý deň pán doktor. Som momentálne v 20 tt. Dnes sa mi na toalete objavila na papieri ružovkastá krv, nebolo jej síce veľa. Pri poslednej kontrole bolo všetko v poriadku. Ďalšiu kontrolu mam až budúci týždeň. Chcem sa opýtať či sa niečo také stáva bežne alebo je potrebne navštíviť lekára. Žiadne iné komplikácie nemám okrem bolesti krížov. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, keďže nepoznám nález, ani žiadne výsledky vyšetrení, či USG nález, informácie, či všetky okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hematon

  , Autor: Veronika26

  Dobrý deň bola som u doktora nešpinila som par dni iba taky vytok som mala taky priesvitno-žltý..doktor mi napísal do spravy :" hematón pod plod. vajcom je v regresii..znamená regresia ústup?
  A chcela by som sa spýtať ako som spomínala špinenie som nemala par dni ani tmavú-hnedú krv ..a dnes sa kúsok objavila ..samozrejme som.kus viac pochopila aj viac porobila samozrejme a pomalom a kľudnom režime...môže byť ze sa hematom zase začal vyplavovat alebo vstrebávať po par dňoch?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, hematóm v regresii znamená, že sa zmenšuje, teda vstrebáva. Do 16. týždňa tehotenstva sa špinenie môže vyskytovať. Nemusí sa však objavovať každý deň. Je to individuálne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Mdloba

  , Autor: Katka83

  Dobry den pan doktor, chcem sa vas opytat na nazor. Som 25tt , dnes mi prislo nevolno akoby na zvracanie prirovnanie k mdlobe pot,pocit na zvracanie , nic som nevidela iba ciernotu , a nahle krce v podbrusku. Nedokazala som ani chodit padala som z noh. Vyniesli ma na vzduch , vypila som vodu a zacalo mi byt lepsie aj krce v podbrusku prestali. Kontrolovala som , ziadne krvacanie ani spinenie nemam. Vytok mam biely ako cele tehotenstvo mam. Pred dvomi rokmi som mala abrupciu placenty v 28tt , mam obavy ci to niesu priznaky naspat. Poradnu mam o tyzden.
  Dakujem vam velmi pekne za radu. K.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin kolapsu mohlo byť viacero. Mohlo sa jednať o hypoxiu, teda nedostatok vzduchu, prípadne aj o hypoglykémiu, teda nedostatok cukru v krvi. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Samozrejme, v prípade ťažkostí, ako aj nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa aj skôr.

 • Spinenie v 6tt

  , Autor: Sandy1829

  Dobrý deň, prosím vás, ako postupovať v prípade,že v apríli som prekonala mikroabort, znova som otehotnela,minulý týždeň v utorok mi to bolo potvrdené aj hcg(cca 5tt). Moj gynekolog mi hned predpisal raz denne utrogestan. V sobotu sme mali s manželom pohl.styk a odvtedy mi začalo spinenie. Dnes je už silnejšie,na papieri sú aj mini krvne zrazeniny a mam bolesti v podbrušku. Je to ešte ok alebo mam už navštíviť svojho gynekológa? Nechcem vyzerať ako hystérka, no v tomto prípade naozaj neviem,čo je pre mňa najlelsie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, či slabé krvácanie, najčastejšie do hneda, do 16. týždňa je pomerne časté. Súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Skúsiť môžete užívať aj Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Časté sono posledná otázka

  , Autor: Florencia 5

  Pán doktor pýtam sa vás poslednú otázku ohľadne tejto témy ale od začiatku tehotenstva som bola na sone asi 30-40 krát všetko krátke sono do 10 min najskôr spinenie krvácanie potom kŕče vždy ma pozrel buď môj lekár alebo na pohotovosti dnes som opäť bola na sone pre masívne krvácanie 18+3tt. Na sone som bola v sobotu kvôli lopte ktorou má kopli silno do brucha v nedeľu kvôli tomu že som mala kŕče a bolesti a jemne špinenie čerstvou krvou a dnes kvôli masívnemu krvácaniu sono aj vyšetrenie zrkadlami vaginálne vyšetrenie som mala teda tri krát za tento týždeň všetko bolo ok no nakoniec sme zistili vyšetrením aj do konečníka že mám hemeroidy a vo veľkom čiže krvácanie bolo konečne odhalené. Samozrejme sa chcem spýtať posledný krát môže sonovanie takéto časté uškodiť alebo je to bezpečné viem že najlepšie je to obmedzit ale to krvácanie má vyľakalo tak som musela ísť aj dnes na pohotovosť a museli pozrieť či je všetko ok? Samozrejme sa už tomu vyhnem ale chcem sa len ubezpečiť už byť v kľude preliečiť hemeroidy a už si konečne užívať tehotenstvo. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak prínos USG vyšetrenia prevýši riziko, je USG vyšetrenie opodstatnené. Ako som Vám už niekoľkokrát písal, nemusíte sa obávať. Ak ste krvácali, bolo nevyhnuté USG vyšetrenie realizovať. Dnešné USG prístroje sú bezpečné, tehotenstvu to neuškodí. Aj keď netreba realizovať USG zbytočne často, ak je na to dôvod, musí sa realizovať. Najmä ak budete v týždni tehotenstva, kde sa už nebude jednať o potrat, ale plod bude životaschopný. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, či vyšetrujúcich lekárov.

 • Špinenie

  , Autor: pedriiik

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať aj na Váš názor. Som v 4tt bola som na prvom usg. Zatiaľ podľa sona vyzerá byt vsetko v poriadku ale stále mávam občasne špinenie niekedy so slabou prímesou krvi. Mam nasadený duphaston už týždeň ale zatiaľ to špinenie úplne neprechádza.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, najčastejšie hnedým alebo krvavým výtokom, do 16. týždňa je pomerne časté. Súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak bolo na USG všetko v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.