• Pouzivanie aniballu

    Dobry den, chcem sa spytat od kedy je "povolene" pouzivat aniball od 36+0? alebo 37+0 ? Nemoze to nijakym sposobom to vytlacanie baloniku spustit porod? resp.prasknut plodovu vodu? (trosku mam z toho strach)
    ja som dnes uz podla 1.trim usg 36+4, avsak podla terminu posl.menstruacie som len 35+4
    podla sona aktualneho kt.mi bol robeny na poslednej poradni som nieco medzi tym, naposledy mal plod okolo 2500g, Teda teraz neviem kt. terminom sa mam vlasne riadit, od kedy mozem cvicit.
    A co sa tyka babatka keby som nahodou uz teraz porodila, stale by sa bralo ako predcasne narodene? alebo az od 38+0 ?
    Dakujem za odpovede :) Pekny den prajem

    Dobrý deň, aniball sa môže používať od ukončeného 36. týždňa tehotenstva, teda 36+0 a viac, čo je zároveň aj hranica predčasnosti pôrodu a pôrodu v termíne. Ak ste podľa PTS už v 37. týždni tehotenstva, môžete začať s balónikom cvičiť. Ak budete kľudnejšia a chcete počkať na ukončený 36. týždeň aj podľa poslednej menštruácie, začnite cvičiť od budúceho týždňa. Ak budete postupovať podľa návodu, ktorý je k balóniku priložený, neuškodíte si.