• RTG v tehotenstve

    , Autor: terezka64

    Dobrý deň , bola som na RTG prínosnych dutín, 1x snímka. Bolo to v čase 1 až 2 dní po ovulacii, počas ktorej som otehotnela. V Tom čase som teda nemala vôbec ani tušenie , ze som tehotná. Aktuálne som v 7tt. Môže mať nejaké následky toto RTg na plod? Dakujem

    Dobrý deň, ak nebolo realizované RTG vyšetrenie brucha, či panvy, nemusíte sa obávať. Počas tehotenstva môžete mať realizovanú aj panoramatickú RTG snímku zubov. Na tehotenstvo, ani samotný plod to nebude mať žiadny vplyv.