• Zakrslý králik a tehotenstvo

    Dobrý deň pán doktor,

    doma máme zakrslého králika, ktorý má 12 týždňov, je očkovaný, je len doma. Čítala som, že králik môže byť prenášačom toxoplazmózy čo ma vyľakalo. Môžem sa od domáceho králika, ktorý nie je v kontakte s inými zvieratami nakaziť toxoplazmózou, prípadne inou chorobou? Pri poslednej kontrole som mala výsledky krvi v poriadku.

    Ďakujem Vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, ak je zviera izolované a očkované, ochorenia sa obávať nemusíte.