• Vypláchnutie pošvy

    Žiaľ ja som si pošvu vyplachla lebo niekedy už mám veľa toho progesteronu dole tak to občas vyplachujem. Vadí to že som vyplachla pošvu? Hrozí niečo bábätku?

    Dobrý deň, pri vyplachovaní pošvy si vypláchnete všetko liečivo, takže to nie je úplne ideálne. Občasné vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom si môžete realizovať, určite však nie na dennej báze, navyše ak máte nasadenú vaginálnu liečbu. Pri vyplachovaní pošvy a realizácii vaginálnej liečby môže dôjsť k zníženiu účinku vaginálnej liečby.