• TROMBOCYTY

    Dobrý deň chcem sa spýtať pretože som v 35TT a mam hodnotu trombocytov 540….doktorka mi zatiaľ ešte žiadnu liečbu nedala…hematologička mi stale robi len odbery a liečba žiadna…dosť sa bojim lebo už som pred terminom tak či sa to stiha….nemoze sa mi nieco stať pri pôrode ?

    Dobrý deň, príčin trombocytózy môže byť viacero. Záleží tiež od toho, či sú patologické aj iné hodnoty, najmä koagulačných faktorov. Čo sa týka liečby, je to otázka na hematológa. Nebezpečnejšia by bola skôr trombocytopénia, teda pokles krvných doštičiek, kedy by nemuselo dôjsť k adekvátnemu zrážaniu krvi. Nepoznám však žiadne ďalšie výsledky vyšetrení, ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní hematológa.