• Probiotiká

    , Autor: som

    Dobrý deň,

    Je možné opakovane v tehotenstve (29tt) užívať vaginálne probiotiká Gynophilus? Kultivácia mi vyšla v poriadku, ale občas mávam ,,kvasinkovy” výtok. Tieto probiotíka som už mala celkom my sadli. Lekárka na sone mi odporúčala užívať vag. probiotiká počas celého tehu. Ja si však robím prestávky lebo má to ,,nebaví” a môj gynekológ mi povedal, že si môžem občas dať, nemusím stále. Je opätovné užívanie týchto probiotík ok? Zároveň som sa chcela informovať či náhodou nemáte skúsenosť s užívaním rybieho oleja Zinzino (ml som upravila na dávku ktorú odporúča WHO v tehotenstve do 450 mg Dha + epa). Len som si neni istá či tento produkt je vhodný v tehu keďže v lekárni sa kúpiť nedá. Ďakujem

    Dobrý deň,
    áno, vaginálne probiotiká môžete užívať počas celej dĺžky tehotenstva. Neuškodíte si, ani tehotenstvu. Rovnako tak môžete užívať sa rybí olej. Spomínaný preparát nepoznám, preto sa k jeho užívaniu v tehotenstve vyjadriť veľmi neviem, ak však obsahuje iba omega-3 mastné kyseliny, nemal by s tým byť problém.