• Kedy sa napaja embryo na krvny obeh matky?

    Dobry den,

    V ktorom tyzdni sa napaja embryo na krvny obeh matky? Je pravda, ze prvych 21 dni absolutne nema ziadny vplyv vonkajsie prostredie na embryo? Ja som na siedmy den od oplodnenia cca uzila antidepresiva - xanax - 0,5mg. Vypocitala som, bola som presne 3+0tt.

    Mohol uskodit na delenie buniek? Alebo na buducu nervovu sustavu? Alebo je to naozaj este v ramci bezpecneho obdobia? Schvalne to takto priroda zariadila? Alebo mozem sa zacat bat.

    Dakujem!

    Dobrý deň, áno, je to tak, prvé, najmä tri týždne, sú v zásade “všetko alebo nič” to znamená, že vonkajšie vplyvy nemajú žiadny alebo naopak zásadný vplyv na embryo. Jednorazové užitie Xanaxu v takejto dávke nemá na tehotenstvo vplyv. Nemusíte sa obávať, ani sa báť.