• Potvrdená Candida

    , Autor: MatkaK

    Dobrý deň,
    som v 18tt tehotenstva pri poslednom stere na poradni mi bola zistena Candida(mykóza) doktorka mi predpisala Jenamazol krém, ale nepovedala ako si to mám aplikovať v pribalovom letaku je napisane, že vaginalny krém sa má počas tehotenstva zavádzať bez použitia aplikátora, ktoré je v baleni. Tak sa chcem spýtať ako to mám použivať a aplikovať?

    Dobrý deň, spomínaný vaginálny krém si aplikujte do pošvy bez aplikátora, iba stlačením tuby do pošvy, prípadne si môžete kúpiť vaginálne antimykotiká ako napr. Canesten, či Candibene vaginálne tabletky, ktoré je najlepšie vkladať do pošvy večer pred spaním.