• Bolesti bruška

    , Autor: Sunny562

    Dobrý deň, som tehotná v 26tt, chcem sa opýtať ešte pred návštevou gynekológa či je normálne pociťovať tlaky/pichanie ako keby zospodu, môže sa jednať o lonovú kosť alebo to môže mať súvis s uložením bábätka, ktoré je dole hlavou? Občas pociťujem pichanie/bolesť na pravej strane (od podbruška až ku hrudníku, pozorujem to od vtedy ako som sa natiahla na poličku po veci a vtedy ma zabolelo na tej strane. Pohyby bábätka cítim, možno zbytočne sa moc pozorujem, no chcem mať istotu, jedná sa o prvé tehotenstvo. Ďakujem.

    Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje. Pichavé bolesti po stranách podbruška, ako aj v pošve sú spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Je to pomerne časté. Odsledujte si to. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.