• Fraxiparine v tehotenstve

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den pan Dr, mam otazku, som v 8tt a uz dva tyzdne si aplikujem injecie Fraxiparine, vzdy pred vpichnutim injekcii si miesto vydezinfikujem dezinfekčným tampónom určeným presne na toto – obs.Isopropyl alkohol. Ale az dnes ma napadlo, nemala by som pouzivat dezinfekciu bez obsahu alkoholu? Môze sa vpichnutim dostat nejaky alkohol do krvi? Alebo mozem byt kludna. dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Alkohol obsiahnutý v dezinfekčnom prostriedku nemá na tehotenstvo žiadny negatívny vplyv. Pokračujte v pravidelnej aplikácii nizkomolekulárneho heparínu podľa odporúčaní.