• Som v 6 tyzdni tehotenstva .

    , Autor:

    Dobrý deň chcem sa opýtať čo mohlo spôsobiť mierne krvácanie v 6 tyzdni tehotenstva mala som aj bolesti tako ako pri menzese a bola som aj na sono a podla gynekológa že je všetko v poriadku a nevedel mi sám povedať co mohlo spôsobiť krvácanie a ze male je v poriadku len neviem prečo ma prsniky ra bolia a semtam slabo.

    Dobrý deň, špinenie, či slabé krvácanie, najčastejšie do hneda, do 16. týždňa tehotenstva je spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Rovnako tak aj občasné mierne pobolievanie podbruška, najčastejšie po stranách, je spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Je to pomerne časté. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Užívať môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa ho nebojte kontaktovať, či navštíviť.