• Hematóm a hnedý výtok

    , Autor: Kristínnka

    Dobrý deň chcem sa spýtať pár otázok. Som v 12t+5d tehotenstva. Keď som bola na konci 10 týždňa bola som hospitalizovaná v nemocnici kvôli krvácaniu. Dávali mi lieky a injekcie. V ten deň ráno sme mali pohlavný styk a krvácanie začalo poobede. Utekala som na pohotovosť. Po prepustení mi povedali že mám hematóm a menšiu zrazeninu. Povedali tiež že s bábätkom je všetko v poriadku. Bola som u svojho gynekológa a ten mi predpísal Progesteronelle 200mg dvakrát denne zapiť alebo vaginálne. Užívam ich pravidelne, sex sme vynechali. Posledné tri až 4 dni som začala špiniť a začal mi hnedý výtok. Ale žiadne krv ani zrazeniny. Čítala som že sa tým hnedým výtokom ten hematóm vstrebáva a vylučuje. Mala by som ísť k doktorovi? Nie je nič vážne to špinenie? Ďakujem zaq odpovede

    Dobrý deň, špinenie, najčastejšie hnedou (starou) krvou, prípadne slabé krvácanie do 16. týždňa tehotenstva je spôsobené najčastejšie tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Rovnako tak, ak už je prítomný hematóm nad vnútornou bránkou, jeho vstrebavánie a postupné vylučovanie sa môže prejaviť hnedým špinením. Ak sa nejedná o silné krvácanie, nie je nevyhnutné navštíviť pohotovosť. Odsledujte si to. Užívať môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.