• 2 trimester

    , Autor: Adkapuf

    Dobry den, poslednych 9 dni som silnejsie krvacala a to dni kedy nie tak medzi tym som mala hnedy vytok. Bola som u gynekologa a aj 2krat na pohotovosti a nolo vsetko v poriadku. Teraz sa zrazu zastavil vytok ale uplne ze nemam ziaden. Je to v poriadku? Aj brusko a babo citim menej. Aj ked som v 15tt citila som doteraz take jemne pichnutie ci vibrovanie sem tam aj take.mensie tlaky. Teraz to je velmi zriedkave. Myslite ze je vsetko v poriadku? Ze sa prave takto dava organizmus do poriadku a miznutie nejakych symptonov je bezne v tomto obdobi?
    Po tolkom krvacani a krcoch a behani po pohotovosti mam strach z kazdej zmeny. Tak chcem.pocut vas nazor. Mozno to je dobra zmena.
    Dakujem

    Dobrý deň, krvácanie, či špinenie do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Najmä prvorodičky, ktoré s niečim podobným nemajú žiadnu skúsenosť sa zvyknú vystrašiť. Je normálne, ak špinenie vymizne po tomto týždni, rovnako aj mierne tlaky. Má to súvis s nahlodávaním ciev steny maternice. Do 16. týždňa tehotenstva je placenta (chorión) vyvinutá a už sa len zväčšuje. Odsledujte si to. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, podľa mňa sa nemusíte obávať. Odsledujte si to.