• Pozitívny ster na streptokoka v tehotenstve

    , Autor: Si mi

    Dobrý deň, momentálne som v 37tt tehotenstva a zo steru mi vyšiel pozitívny test na streptokoka, ako bude teda prebiehať pôrod?

    A taktiež sa chcem opýtať môžeme mať s partnerom pohlavný styk, keď mám toho streptokoka? Nenakazí sa aj on ? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak sa bude jednať o vaginálny pôrod, od príjmu na pôrodnú sálu budete až do pôrodu dostávať antibiotiká. GBS (Streptococcus agalactiae) nie je nebezpečný pre Vás, či Vášho partnera, ale pre plod, keďže pri rozvinutí infekcie (napríklad za predpokladu, že žene niekoľko hodín až desiatok hodín, teda dní, odteká plodová voda a nedostáva antibiotiká) môže dôjsť ku vzniku novorodeneckej sepsy, na ktorú môže novorodenec zomrieť. Streptococcus agalactiae sa pomerne často vyskytuje ako bežná súčasť pošvovej mikroflóry a ak nemá žena žiadne ťažkosti, nie je nevyhnutné ho za každú cenu liečiť.