Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotenstvo

  , Autor: Veronika190

  Dobrý deň môžem sa opýtať som tehotná a vraciam a hnackujem a nič my nechuti ani jesť ani piť keď sa napijem tak my je zase na vracanie čo mám robiť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin Vášho stavu môže byť viacero. Môže sa jednať aj o infekčné ochorenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak naozaj neviete prijímať ani potravu, ani tekutiny, opakovane zvraciate, či hnačkujete, bude potrebné, okrem iného, realizovať aj infektologické vyšetrenie.

Podobné otázky

 • Názor na moju vec

  , Autor: Mia176

  Dobrý deň poslednú menštruáciu som mala 7.10 aké viem že nechránený sex som mala 20.10 robila som si tehotenský test vyšiel pozitívny no 21.11 som mala ísť na prvé sono lenže v pondelok 20.11 som začala ráno krvácať také zrazeniny potom už len slabé krvácanie išla som na pohotovosť tam mi povedali že nič nevidia len vyplnenú dutinu dali mi MEM injekciu na čistenie v štvrtok som bola na kontrole už za videli Gestacny vak a zobrali hcg mala som 656 zas mi dali MEm injekciu v piatok som išla zas na krv hcg 660 lenže z tých injekci mňa od vtedy boli hlava a je mi ťažko od žalúdka v sobotu som išla na pohotovosť lebo som vracala tam mi zas povedal že vidí 8,4 gestacny vak so žĺtkom dali mi do vagíny zas tabletky na čistenie a nechali si ma na noc robili predoperačné vyšetrení krv všetko v norme ráno v nedeľu len dve zrazeniny vypadli od vtedy nič len špinenie hcg sobotu 646 keď mňa púšťali domov lekárka povedala že maternicu mám čistú len ten vak so žĺtkom tam je že mam prísť zajtra na sono ja som z toho na nervy hovoria že to je zamlcany potrat ale ja tomu všetkému nerozumiem lebo kamoška tiež mala až neskôr plod

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, mám z toho trošku chaos. Podľa opisu Vám hodnota betaHCG stojí, takže to na normálne tehotenstvo nevyzerá. Ak sa jedná o formu potratu, pre jednoznačné vyriešenie situácie je potrebné dutinu maternice poodsávať a následne skontrolovať beta HCG, či hladina klesá. Nerozumiem však, prečo Vám bol opakovane podávaný MEM a už keď ste boli v nemocnici, stav sa neriešil. Nepoznám však všetky informácie, výsledky vyšetrení, okolnosti, ani som nevidel USG nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste riešená.

 • Bolesti bruška

  , Autor: Sunny562

  Dobrý deň, som tehotná v 26tt, chcem sa opýtať ešte pred návštevou gynekológa či je normálne pociťovať tlaky/pichanie ako keby zospodu, môže sa jednať o lonovú kosť alebo to môže mať súvis s uložením bábätka, ktoré je dole hlavou? Občas pociťujem pichanie/bolesť na pravej strane (od podbruška až ku hrudníku, pozorujem to od vtedy ako som sa natiahla na poličku po veci a vtedy ma zabolelo na tej strane. Pohyby bábätka cítim, možno zbytočne sa moc pozorujem, no chcem mať istotu, jedná sa o prvé tehotenstvo. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje. Pichavé bolesti po stranách podbruška, ako aj v pošve sú spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Je to pomerne časté. Odsledujte si to. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Troska rumu v 21tt

  , Autor: Adkapuf

  Dobry den, som na konci 21tt a boli sme na oslave kde bol korpus pokvaokany s rumom. Nijako to neublizi plodu ?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, nebude to mať žiadny negatívny vplyv na tehotenstvo. Ak keby ste si dali občas dve deci červeného vína, či jedno pivo, neuškodíte si.

 • otazka

  , Autor: Elif

  Dobrý deň, rada by som sa opýtala pár vecí, lebo neverím internetu a moj lekár je momentálne mimo. Mala som teliesko Levosed a po vybratí mi povedal že mi začínajú na víkend plodne dni. S priatelom sme si nedávali pozor a od predvčeravčera mám nafúknuté brucho ako keby som tam mala niečo ťažké a prsia ma viac bolia, trochu únavy. Menštruáciu by som mala dostať až o dva týždne, ale takéto stavy som nemala keď som mala teliesko. Môžem otehotnieť aj teraz? Ďakujem za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, od momentu vybratia vnútromaternicového telieska nie ste pred otehotnením chránená a teda za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Umyvanie zeleniny spinavou vodou

  , Autor: nes1

  Dobry den pan doktor,

  som v 28.tyzdni a byvam v meste v bytovke, nahodne az po nejakej chvili som si pri umyvani riadu vsimla ze z kohutika tecie hneda voda, nieco opravuju v potrubiach a vodu neodstavili. Asi hodinu predtym som umyvala zeleninu na konzumaciu pod tecucou vodou a nemozem uplne vylucit ze som ju umyvala uz s takou spinavou vodou, nakolko som si to vsimla az neskor. Za predpokladu, ze by som naozaj jedla zeleninu, ktora bola umyta hnedou zakalenou vodou, ake rizika mi mozu hrozit ? Coho sa mam obavat ? Dakujem za Vas cas.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, spomínané hnedé zafarbenie vody je spôsobené usadeninami v potrubí - hrdzou, teda železom. Za daných okolností by to nemalo mať žiadny vplyv na tráviaci trakt, či samotné tehotenstvo.