• Je dovolenka rizikova?

    , Autor: annie1234

    Vo februari som prekonala missed abortion (7+2). Vcera som zistila ze som opat tehotna, mam 30.den menstruacneho cyklu. O 2 tyzdne sa chystame na dovolenku autom do Polska, pricom chceme pochodit viacere mesta cize klasicka poznavacka, kde zostaneme na jednom mieste 2 noci, a tiez ideme na hudobny koncert na stadione, kde mame ale rezervovane miesta na sedenie. Presuny medzi mestami v aute budu trvat okolo 3-4 hodin s tym, ze si budeme robit prestavky. Myslite si, ze tato dovolenka je pre mna rizikova ?
    Absolvovala som i hematologicke vysetrenie po potrate-vsetko bolo ok, ale doktorka mi kazala sa ozvat ked otehotniem aby ma odsledovala.

    Dakujem Vam.

    Dobrý deň, spomínaná dovolenka, či koncert nebudú mať negatívny vplyv na, aj tak včasné, tehotenstvo. Nemusíte sa obávať. Realizujte odporúčané vyšetrenia podľa odporúčaní. Užívajte kyselinu listovú v dávke 400ug na deň. Ak už užívate tehotenské vitamíny, napríklad Femibion, nie je potrebné samostatné užívanie kyseliny listovej.