• Nurofen

    , Autor: Ren147

    Dobrý deň, pán doktor, čítala som rôzne články ohľadom užívania liekov (ibalgin, nurofen alebo podobných) počas tehotenstva a chcela by som sa aj Vás spýtať na Váš názor, či užívanie týchto liekov môže spôsobiť nejaký problém/potrat alebo čokoľvek iné ak som ich užívala v čase keď som nevedela, že som tehotná. Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň, bežne dostupné voľnopredajné preparáty proti teplote, či bolesti samé o sebe potrat nevyvolajú. Tak isto je to aj s príležitostným pitím alkoholu, či užívaním antibiotík. Obdobie, kým sa žene potvrdí vitálne tehotenstvo je v zásade na princípe "všetko alebo nič", to znamená, že aj napriek negatívnym vplyvom sa zárodok alebo udrží a nebude mu nič, alebo dôjde k včasnému potratu. Ak už smaozrejme máte potvrdené tehotenstvo, je potrebné zvýšiť obozretnosť pri výbere a užívaní liekov.