• Pohyby v 29tt

    , Autor: MariV

    Dobrý deň,
    som v 29tt a chcem sa spýtať ohľadom pohybov - v podstate odkedy ich cítim tak sú úplne rôzne. Dieťatko má dní kedy ho cítim pekne priebežne celý deň a dni kedy sa musím veľmi snažiť aby som ho ucitila. Je to v poriadku? Už som s tým bola aj na pohotovosti ale všetko bolo v poriadku - ctg aj sono, dieťatko zodpovedá danému týždňu aj dňu, vraj to môže byť spôsobené placentou, ktorú mám vpredu a pohyby tlmi. no aj tak mám vždy strach keď ju cítim slabo, neviem či mám každý raz utekať na pohotovosť alebo to tak bude stále lebo ma taky režim.
    Ďakujem

    Dobrý deň, ak máte placentu na prednej stene maternice, tvorí akoby vankúš, ktorý do istej miery tlmí a znižuje cítenie pohybov plodu. Cítenie pohybov plodu je však aj napriek tomu každý deň individuálne. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.