Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,846 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pichnutie

  , Autor: Patiik

  Dobrý deň , ďakujem za vašu https://mamaaja.sk/poradne/poradna-gynekologa/tehotenstvo-a-dojcenie/otazka-63646
  Bruško netvrdne a pravidelne bolesti to niesu . Po tom čo tie ostré bolesti prešli som užívala 3x1 magnerot a bruško nebolalo. :dnes som užila magnerot ráno a nič a pociťujem sem tam pichnutie na ľavej strane podbruska , alebo pri pohybe sk vstanem , preložím nohu tak ma pichne jemne sle nieje to nič výrazne treba v takom prípade vyhľadať gynekológa či nie ,? Pýtam sa či to nemôže mať súvis. Stym čo ma pichalo vo štvrtok tak intenzívnejšie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak momentálne nemáte ťažkosti, gynekológa akútne vyhľadať nemusíte. Odsledujte si to. Aj naďalej však platí, že pri ťažkostiach alebo nejasnostiach je potrebné navštíviť obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Pichnutie v podbrušku

  , Autor: Megina

  Dobrý večer,
  možno je to hlúpa otázka, ale rada by som vedela či som malému nemohla nejako ublížiť, keď som prudšie preložila nohu cez nohu a v tom okamihu ma silnejšie pichlo v podbrušku a malý ma výrazne kopol. Bolesť po pár minútach ustúpila. No mám obavy či som ho nejako nestlačila a neporanila…Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, na tehotenstvo to nemalo žiadny negatívny vplyv. Plod je v maternici dobre chránený.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Patiik

  Dobrý deň , chcem sa opýtať na pohyby dieťaťa . TP je 20.08 . A ešte žiadne pohyby necítim , bojim sa lebo pri dcere dom sa tehotenstvo dozvedela 3.2.21 a prvý pohyb som zaznamenala 15.5.21 a druhorodicky vraj pohyby cítia skôr. Ešte ds chcem opýtať ns bolesti podbruska . Sú Ok ak každý deň MS trošku pobolieva ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v 15. - 16. týždni tehotenstva pohyby plodu necíti ani viacrodička. Je to ešte veľmi skoro. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Maternica sa každým dňom zväčšuje, dochádza k naťahovaniu väzov závesného aparátu maternice, čo môžete pociťovať ako pobolievanie v podbrušku alebo občasné pichnutie v pošve. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Patiik

  Dobrý deň , som v 12tt a chcem sa opýtať včera som Monu 16 ročnú dcéru vzala na ruky asi trošku prudko a rýchlo a dala ju do stoličky na kŕmenie kde ma zapáchala láva strana podbruska. Môže sa stať niečo babetku že mu prestane bit srdiečko alebo spontánne potratom? Beriem Duphaston, pre ružový výtok na začiatku a teraz aj pre hemston . Potom clexane,sorbifer durúles. Nekrvacam trošku ma v noci pobolievalo v ľavom podbrusku ale to ma na striedačku podoblieva od samého začiatku. A zobudila dom sa na pichnutie do brucha ale to neviem či bolo fakt alebo len sen

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Jw to pomerne časté. Čo sa týka občasného pichnutia, či už akoby v pošve alebo po stranách podbruška, súvisí to s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice pri zväčšujúcej sa maternici, tiež je to normálne. Dobudúcna neodporúčam zdvíhať tažké predmety, ako aj 16. ročnú dcéru, ktorá má už istú váhu. Neprospieva to ani Vašej chrbtici.

 • Kortikoidy a prietoky v tehotenstve

  , Autor: Natalka142

  Dobrý den, som v 33tt hospitalizovaná kvôli zlým prietokom a malo plodovej vody včera a dnes mi boli pichnutie kortikoidy,..ako rýchlo záberu pre babatko ? Je mi podávané magnesium do žily, clexane 0,2 ďakujem veľmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kortikoidná príprava pľúcnej zrelosti sa môže realizovať v normálnej alebo v skrátenej schéme. Účinok sa nadobudne do 24 až 48 hodín. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná.

 • Pichanie v pošve v 24 tt

  , Autor: Gaby93

  Dobrý deň. Som 24 tt a dva dni mám také občasné pichnutie v pošve. Raz-dva krát ma tak pichne ako keby ihlicou a potom dlho dlho nič. Poradňu mám až o týždeň tak sa pýtam Vás či neviete čo by to mohlo byť. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa počas tehotenstva každým dňom zväčšuje tým dochádza aj k naťahovaniu väzov závesného aparátu maternice, čo môžete pociťovať ako občasné pichnutie v pošve. Je to pomerne časté. Odsledujte si to. Nemusíte sa obávať. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.