Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,764 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Pichnutie

    , Autor: Patiik

    Dobrý deň , ďakujem za vašu https://mamaaja.sk/poradne/poradna-gynekologa/tehotenstvo-a-dojcenie/otazka-63646
    Bruško netvrdne a pravidelne bolesti to niesu . Po tom čo tie ostré bolesti prešli som užívala 3x1 magnerot a bruško nebolalo. :dnes som užila magnerot ráno a nič a pociťujem sem tam pichnutie na ľavej strane podbruska , alebo pri pohybe sk vstanem , preložím nohu tak ma pichne jemne sle nieje to nič výrazne treba v takom prípade vyhľadať gynekológa či nie ,? Pýtam sa či to nemôže mať súvis. Stym čo ma pichalo vo štvrtok tak intenzívnejšie

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, ak momentálne nemáte ťažkosti, gynekológa akútne vyhľadať nemusíte. Odsledujte si to. Aj naďalej však platí, že pri ťažkostiach alebo nejasnostiach je potrebné navštíviť obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Bolesti v 7tt

    , Autor: Petruša02839

    Dobrý deň od včera večera mam bolesti na ľavej strane podbruška a cítim to až v krížoch nie sú tie bolesti až tak silné skôr cítim taky tlak a niekedy pichnutie ale stále ma to tak boli v noci nič ale od rána stále a ešte ma tiež od včera večera boli ľavá noha ako keby som mala presilenu. Žiadny výtok nemám ani nič iné len tieto bolesti. Rozmýšľala som že či to nemôže byť tým že som včera počas dňa zjedla kapustnicu, šošovicovú polievku, aj zemiakový šalát s majonézou z obchodu bez vajec. Beriem tabletky Progestanelle a aj Macmiror Complex 500 od včera pretože mam zelený výtok môj gynekológ mi to predpísal. Ale myslím že tie bolesti nebudú kvôli týmto tabletkam lebo ten macmiror som si dala až pred spaním a bolesti som mala ešte pred tým ako som si ho dala. Nie je to nič vážne tieto bolesti ? Poraďte mi čo mám spraviť alebo čo si mám dať. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Maternica sa každým dňom zväčšuje, dochádza k naťahovaniu väzov závesného aparátu maternice, či môže spôsobovať občasné pichavé bolesti po stranách podbruška, ako aj pichanie v pošve. Nevylučujem ani črevný pôvod bolestí, najmä, ak ste skombinovali viacero ťažkých jedál. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

  • Tehotenstvo

    , Autor: Mirilla

    Ešte jedna otázka na Vás, pri kychnuti ma strašne pichli v podbrušku. Mohlo sa niečo stať ? (5.mesiac)

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, pri kychnutí je pichnutie v podbrušku normálne. Prejavuje sa to napnutím priamych svalov prednej steny brušnej, ako aj napnutím väzov závesného aparátu maternice. Je dednorázové pichnutie, či kýchnutie nemá vplyv na tehotenstvo, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

  • 2 trimester

    , Autor: Adkapuf

    Dobry den, poslednych 9 dni som silnejsie krvacala a to dni kedy nie tak medzi tym som mala hnedy vytok. Bola som u gynekologa a aj 2krat na pohotovosti a nolo vsetko v poriadku. Teraz sa zrazu zastavil vytok ale uplne ze nemam ziaden. Je to v poriadku? Aj brusko a babo citim menej. Aj ked som v 15tt citila som doteraz take jemne pichnutie ci vibrovanie sem tam aj take.mensie tlaky. Teraz to je velmi zriedkave. Myslite ze je vsetko v poriadku? Ze sa prave takto dava organizmus do poriadku a miznutie nejakych symptonov je bezne v tomto obdobi?
    Po tolkom krvacani a krcoch a behani po pohotovosti mam strach z kazdej zmeny. Tak chcem.pocut vas nazor. Mozno to je dobra zmena.
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, krvácanie, či špinenie do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Najmä prvorodičky, ktoré s niečim podobným nemajú žiadnu skúsenosť sa zvyknú vystrašiť. Je normálne, ak špinenie vymizne po tomto týždni, rovnako aj mierne tlaky. Má to súvis s nahlodávaním ciev steny maternice. Do 16. týždňa tehotenstva je placenta (chorión) vyvinutá a už sa len zväčšuje. Odsledujte si to. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, podľa mňa sa nemusíte obávať. Odsledujte si to.

  • Pichnutie v podbrušku

    , Autor: Megina

    Dobrý večer,
    možno je to hlúpa otázka, ale rada by som vedela či som malému nemohla nejako ublížiť, keď som prudšie preložila nohu cez nohu a v tom okamihu ma silnejšie pichlo v podbrušku a malý ma výrazne kopol. Bolesť po pár minútach ustúpila. No mám obavy či som ho nejako nestlačila a neporanila…Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, na tehotenstvo to nemalo žiadny negatívny vplyv. Plod je v maternici dobre chránený.

  • Tehotenstvo

    , Autor: Patiik

    Dobrý deň , chcem sa opýtať na pohyby dieťaťa . TP je 20.08 . A ešte žiadne pohyby necítim , bojim sa lebo pri dcere dom sa tehotenstvo dozvedela 3.2.21 a prvý pohyb som zaznamenala 15.5.21 a druhorodicky vraj pohyby cítia skôr. Ešte ds chcem opýtať ns bolesti podbruska . Sú Ok ak každý deň MS trošku pobolieva ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, v 15. - 16. týždni tehotenstva pohyby plodu necíti ani viacrodička. Je to ešte veľmi skoro. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Maternica sa každým dňom zväčšuje, dochádza k naťahovaniu väzov závesného aparátu maternice, čo môžete pociťovať ako pobolievanie v podbrušku alebo občasné pichnutie v pošve. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.