• Hnedý výtok

    , Autor: betka_17

    Dobrý deň, chcem sa spýtať,písala som vám už o radu ohľadom krčka, kde mi pred týždňom na morfo ultrazvuku povedal lekár že krcok má 25mm,dal mi tabletky progestenalle vkladacie 2-0-3, brala som ich 2 dni a vysadila pre silné pálenie na radu môjho gynekológa a nasadila naspäť duphaston, ktorý beriem od začiatku tehotenstva 3x1. Včera večer som bola na pohotovosti pre slabší hnedý výtok, po 15 minútach to prešlo všetko bolo ok a krcok je nakoniec dlhý 43mm, uzavretý , bez funnelingu, dnes večer mám zase slabši tmavo hnedý výtok, dokonca po utreti aj jedna menšia hnedá zrazeninka, lekár na pohotovosti mi spomínal ešte placentu praeviu o ktorej som doteraz nevedela. Môže byť spinenie spôsobené z nej, alebo z tej náhlej zmeny hormonálnych tabletiek ? Doteraz som žiadne ťažkosti so spinenim nemala. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak je navyše chorión uložený nízko, pravdepodobnosť zašpinenia je o to väčšia. Dĺžka krčka 43 mm je úplne v norme. Ak Vám tabletky nevyhovovali a spôsobovali nežiadúce účinky, bolo správne rozhodnutie ich vysadiť. Odsledujte si to. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.